Poznaj zalety systemu RCP w Twojej firmie

Profesjonalny system służący do rejestracji czasu pracy pracowników jest czymś koniecznym w firmie, w której zatrudnia się sporą ilość osób. Natomiast nie tylko tam daje on duże korzyści, obok których nie można przejść obojętnie. Co dzięki niemu zyskuje pracownik, a co pracodawca?

Korzyści dla właściciela firmy

Nowoczesne narzędzia do rejestracji czasu pracy są udogodnieniem dla pracodawcy. Dlaczego? Ponieważ przynoszą sporą oszczędność czasu oraz pieniędzy. W przypadku inewi.pl mowa tutaj o oszczędności między innymi na sprzęcie do rejestracji wejść i wyjść. Zastępuje je bowiem urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją, na przykład smartfon. Umieszczony w pobliżu wejścia do biura będzie doskonale pełnił funkcję rejestratora. Z kolei do identyfikacji pracowników wykorzystuje się kody QR.

Elektroniczna ewidencja zatrudnionych osób to duże ułatwienie i automatyzacja codziennych działań. System zapisze i przechowa dla pracodawcy najważniejsze informacje, które zostaną wykorzystane również podczas rozliczeń i wypłaty należnego wynagrodzenia. Tego typu narzędzie rejestruje nie tylko zdarzenie wejścia oraz wyjścia, ale także spóźnienia, czy nadgodziny. Pracodawca ma dostęp do wygodnego podsumowania, nie trzeba zatem wszystkiego liczyć i sprawdzać ręcznie.

Na czym zyskuje pracownik?

Natomiast, o jakich korzyściach mowa w przypadku pracowników? Tutaj również należy powiedzieć o oszczędności czasu. Nie trzeba kilka razy dziennie uzupełniać listy. Ponadto, tego typu rejestracja jest także możliwa dla osób pracujących zdalnie, na przykład z domu, czy przebywających na delegacji.

Jednak to nie wszystko, ponieważ system ten ma znacznie więcej możliwości. Wskazać należy choćby sporządzanie grafików, zarządzanie urlopami, czy delegacjami. Każda z zatrudnionych osób ma pod ręką rozpiskę swoich zmian i wgląd w stale aktualizowane dane. O wszelkich zmianach aplikacja informuje za pomocą wiadomości SMS lub e-mailem. Przykładem jest tu choćby akceptacja złożonych wniosków urlopowych.

Nie ma wątpliwości, że korzystanie z nowoczesnych systemów przynosi korzyści zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi. Dlatego też coraz częściej właśnie takie rozwiązania zastępują te bardziej tradycyjne. Natomiast warto także dowiedzieć się więcej na temat tego, jak powinien działać system rejestracji czasu pracy? Pomocne artykuły powinny rozwiać wszelkie wątpliwości.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *