Przenieś firmę do Anglii i skorzystaj!

Choć Polakom czasem trudno w to uwierzyć, istnieją na świecie kraje, gdzie urzędy traktują przedsiębiorców po partnersku, biurokracja związana z prowadzeniem działalności jest niewielka, a składki na ubezpieczenia społeczne niskie.

Czy mowa o jakieś fikcyjnej krainie ze świata fantazji? Nic bardziej mylnego. Takim krajem jest na przykład Wielka Brytania. A jeśli spełniasz odpowiednie warunki, możesz całkowicie legalnie przenieść tam swoją działalność i skorzystać z zalet posiadania firmy w Anglii. Przeczytaj o korzyściach i sposobach na rejestrację spółki na Wyspach.

Jaką działalność można przenieść do Wielkiej Brytanii?

Podstawowym kryterium, na które należy zwrócić uwagę, jest brak konieczności posiadania siedziby firmy w Polsce. Oznacza to, że do Wielkiej Brytanii można całkowicie przenieść tylko firmę, która nie wymaga lokalu poza nią.

Jeśli prowadzisz w Polsce restaurację, nie będziesz mógł zarejestrować tej działalności w Anglii. Natomiast jeśli prowadzisz handel internetowy, świadczysz usługi w sieci, zajmujesz się dropshippingiem, albo jesteś właścicielem portalu internetowego, drzwi do rejestracji w innym kraju stoją dla Twojej firmy otworem.

Firmy, których nie można przenieść do Anglii

Nie założysz firmy w Wielkiej Brytanii, jeśli posiadasz jakikolwiek lokal w Polsce, gdzie świadczysz usługi lub handlujesz. Jeśli jesteś deweloperem, który obraca nieruchomościami znajdującymi się w Polsce, właścicielem piekarni, która w ojczyźnie wytwarza swoje produkty, czy coachem, który świadczy usługi w polskim gabinecie, nie przeniesiesz swojej firmy za granicę.

Prawo mówi o konieczności rozliczania podatku od takiej działalności w Polsce i nazywa to rezydencją podatkową. Jeśli jednak jako coach, organizujesz sesje mentoringowe tylko online- możesz rejestrować firmę w Wielkiej Brytanii.

Zalety przeniesienia firmy do Anglii

Wielka Brytania posiada przede wszystkim stabilne i klarowne prawo dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Na ten fakt składają się:

  • Przyjazne przedsiębiorcom urzędy
  • Proste rozliczenia z urzędami
  • Minimum formalności zarówno przy zakładaniu firmy, jak i podczas prowadzenia działalności

Dodatkowo Anglia przyciąga przedsiębiorców dużo wyższą kwotą wolną od podatku, a więc realną oszczędnością finansową oraz- jeśli działają międzynarodowo- prestiżem posiadania w nazwie firmy symbolu LTD, który jest bardziej rozpoznawalny na światowym rynku niż spółka z o.o., której jest odpowiednikiem. Jak widzisz, przeniesienie firmy do Anglii może zapewnić jej wielopłaszczyznowy rozwój.

W jaki sposób przenieść firmę do Anglii?

Aby przenieść firmę do Anglii, należy po prostu przejść proces rejestracji spółki w tym kraju. Myślisz, że to nie może być proste, ponieważ masz przed oczami wszystkie formalności, których wymagało od Ciebie założenie spółki z o.o. w Polsce? Spokojnie, angielskie urzędy są pod tym względem dużo bardziej przyjazne i nie będzie to tak czasochłonne.

Spółkę limited założysz w kilku krokach, a cały proces kończy się najczęściej w 24 godziny.

Spółka limited — co to jest?

Limited (w skrócie ltd) jest podobna do polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wszyscy udziałowcy odpowiadają jedynie wartością posiadanych akcji, a nie majątkiem osobistym. Spółkę limited zakłada się on-line, a wniosek jest rozpatrywany w 24 godziny. Dokumenty potwierdzające cały proces zostają wysłane pocztą.

Kapitał założycielski spółki limited może mieć wartość tylko 1 funta i skupiać 100% udziałów u jednego właściciela. Poza kapitałem i udziałowcem konieczna jest także nazwa firmy oraz angielski adres rejestracyjny. Zapłata podatku dochodowego jest w przypadku spółki limited roczne, natomiast VAT-u- kwartalne.

 Przeniesienie firmy do Anglii — kilka informacji na koniec

  • Przeniesienie firmy do Wielkiej Brytanii bardzo często oznacza szereg korzyści wynikających z klarownych przepisów i niższych podatków.
  • Założenie i prowadzenie firmy w Anglii jest proste, nieobarczone skomplikowaną biurokracją i możliwe on-line.
  • Przed podjęciem decyzji, warto skonsultować swój pomysł i swój biznes z ekspertem oraz tak jak w przypadku firmy w Polsce, powierzyć kwestię prawne i księgowe specjalistom, np. z Kancelarii Tax Angels.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *