Rodzaje wyciągarek samochodowych. Co warto o nich wiedzieć?

Dodatkowe wyposażenie samochodu poprawia komfort korzystania z pojazdu, ale może być także wybawieniem w niektórych sytuacjach. Mowa o wyciągarce, którą montuje się na aucie. Jakie mamy rodzaje takiego sprzętu. Co trzeba na ten temat wiedzieć?

Wyciągarki ręczne oraz mechaniczne

Zastanawiając się nad zakupem wyciągarki, dobrze jest orientować się, jakie rozróżniamy typy takich urządzeń. Najłatwiej sklasyfikować konkretne modele pod względem rodzaju siły, dzięki której możliwe jest nawijanie liny na bęben. Najbardziej podstawowym sprzętem jest wyciągarka ręczna. Tutaj, jak sama nazwa wskazuje, można liczyć jedynie na siłę własnych mięśni. Zatem nie mamy napędu, który umożliwiłby wciąganie naprawdę ciężkich rzeczy. Ich wydajność jest odpowiednio mniejsza, gdy porównamy takie urządzenie do wszystkich innych.

Kolejnym rodzajem jest mechaniczna, gdzie napęd generowany jest silnikiem auta, do którego jest zamontowana, więc chodzi wtedy, gdy pojazd pracuje. Jej moc zależy właśnie od tego, z jakim autem współpracuje. A Cieszy się ona sporą popularnością, ponieważ jest odporna na trudne warunki.

Wyciągarki elektryczne i hydrauliczne

Model hydrauliczny jest również bardzo wytrzymały, natomiast sam montaż jest nieco zajmujący. Pracuje na silniku hydraulicznym, jak sama nazwa wskazuje. Natomiast trzeba wiedzieć, że takie urządzenia chodzą nieco wolniej, aniżeli elektryczne.

Te ostatnie z kolei bazują na zasilaniu, które generuje akumulator auta. Wybór odpowiedniego modelu nie powinien się ograniczać jedynie do jego rodzaju, ale zwrócić należy również uwagę na markę. Dużym powodzeniem cieszy się Dragon Winch, który zjednał sobie sympatię wielu osób zarówno tych, którzy są fanami jazdy terenowej, jak i wykorzystują wyciągarki samochodowe w codziennej pracy, czy na potrzeby własne.

Osoby, które nie są przekonane do tego, czy faktycznie zdecydować się na taki zakup, powinny poczytać nieco więcej na temat tego, w jakich sytuacjach przydaje się omawiany tutaj sprzęt. Warto zajrzeć choćby do artykułu: Nietypowe wyzwania? Wyciągarka samochodowa pomoże! Z pewnością zaznajomienie się tą kwestią spowoduje, że dokładniej dostrzeżemy zalety takiego wyposażenia. Trzeba wszak powiedzieć, że na przykład możliwość samodzielnego poradzenia sobie w przypadku ugrzęźnięcia auta błocie jest na pewno ogromnym plusem, co powinno szczególnie przemówić do osób, które często poruszają się po nieutwardzonych drogach.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *