Czego nie wiesz o kantorach internetowych?

Od taniej wymiany walut po ekspresowe przekazy pieniężne, z których dziś korzystamy coraz częściej. Lista zastosowań kantorów internetowych rośnie. Branża wymiana walut online w Polsce jest już warta około 35 mld dolarów.

„Usiądź wygodnie i oszczędzaj na wymianie waluty” – tak mógłby brzmieć slogan reklamowy kantoru internetowego. Korzystanie z platform polskich serwisów do wymian walut online jest proste i intuicyjne, a na każdej transakcji walutowej oszczędzamy do 8% w stosunku do wymiany w bankach lub kantorach tradycyjnych. Generowanie oszczędności w serwisach takich jak kantoronline.pl, jest także bardzo szybkie, ponieważ potrzebną walutę możemy mieć na koncie już w 15 minut od momentu zlecenia wymiany.

Jak działa wymiana walut w kantorach online?

W wielkim skrócie: kantor internetowy to rodzaj platformy internetowej, która bazując na bankowości internetowej pozwala na wymianę waluty po bardzo atrakcyjnych kursach walutowych. Podczas wymiany waluty online najpierw trzeba zasilić rachunek w kantorze online środkami, za które kupujemy potrzebną walutę, co sprowadza się po prostu do kliknięcia w przycisk „wymień walutę”. Po zaksięgowaniu wymiany, ostatnim krokiem jest zlecenie przelewu walutowego na swoje konto w banku. To wszystko jest bardzo proste, a użytkownik nie musi bać się o fałszywe banknoty, ani wysoki spread walutowy czy nieprzewidziane opłaty, tak jak w banku lub kantorze tradycyjnym.

Dlaczego w kantorach internetowych jest taniej?

Odpowiedź na pytanie dlaczego w kantorach internetowych jest taniej, nie jest skomplikowana. Kantory online mogą łatwo zminimalizować koszty swojej pracy. Dzięki temu, że działają przez Internet mają także większą bazę klientów, niż kantor tradycyjny. Nie operują gotówką, dlatego mogą oferować klientom aktualne kursy walut, zgodne z tym, co dzieje się na rynku walutowym. Dlatego spread na walutach w kantorze online jest mniejszy niż 1%, podczas gdy w banku może wynieść nawet 7,4%. Przeczytaj, jeśli nie wiesz jak obliczyć opłaty za wymianę waluty: Co to jest spread walutowy?

Jak najlepiej wykorzystać potencjał kantorów internetowych?

Kantory internetowe takie jak kantoronline.pl, podczas dużych wymian zachęcają swoich użytkowników do negocjowania kursów walutowych po których ma nastąpić wymiana. Zwłaszcza jeśli kupujemy tak popularną walutę jaką jest euro, obniżenie spreadu walutowego jest jak najbardziej prawdopodobne. Dlatego chcąc najlepiej wykorzystać potencjał kantorów online, warto skontaktować się z obsługą kantoru i zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy na spreadzie walutowym.

Przeczytaj także: Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?

Podsumowując

Żyjemy w epoce cyfryzacji, dlatego nic dziwnego w tym, że gotówka staje się coraz mniej ważna, a my wolimy korzystać z bezgotówkowych transakcji, które są znacznie bardziej wygodne. Dzięki kantorom internetowym możemy łatwo dokonać bezgotówkowej wymiany waluty oraz transferu środków pomiędzy rachunkami w kraju i za granicą, a przy okazji oszczędzać. Czy kupujesz często walutę dla firmy, czy sporadycznie dla siebie, jedynym sposobem na ograniczenie kosztów tej operacji jest wymiana i transfer środków przez kantor internetowy.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *