Jak skuteczniej pomnażać pieniądze – lokata, czy może inwestycja w P2P?

Mając trochę oszczędności, zastanawiamy się, jak je skutecznie zainwestować. Jeszcze parę lat temu dużą popularnością cieszyły się lokaty bankowe. Zapewniały mały, ale pewny zysk. Co może zrobić osoba nieznająca się na giełdzie i rynku forex, aby pomnożyć swoje finanse? Czy istnieją bezpieczne sposoby na inwestowanie dla osób nieposiadających specjalnej wiedzy o rynkach finansowych?

Lokata bankowa

Lokaty bankowe to bez wątpienia najbezpieczniejsza inwestycja. Jednak ich oprocentowanie od kilku lat nie jest korzystne dla inwestorów. Przy ciągle rosnących cenach z trudem nadążają za inflacją. Nie dość, że istnieje ryzyko, że nie zarobimy na lokacie, to jeszcze możemy realnie stracić. Większość banków oferuje lokaty z oprocentowaniem wyrównującym inflację. A przecież dochodzi do tego jeszcze podatek. Nic więc dziwnego, że coraz mniej osób zainteresowanych tym rozwiązaniem – przecież każdy inwestor zamierza osiągać zyski ze swoich oszczędności.

P2P

Pożyczki społecznościowe to dobry sposób na pomnażanie pieniędzy dla osób, które nie posiadają większej wiedzy z dziedziny inwestowania. Na dodatek nie trzeba dysponować dużymi kwotami. Inwestycje można zacząć od dowolnej kwoty, na okres, który sami wybierzemy. Może z tego korzystać każda osoba. Inwestując pieniądze, zostaje się pożyczkodawcą. Co więcej, można wybrać taką platformę, na której zamieszczone są inwestycje z gwarancją odkupu. Oznacza to brak ryzyka utraty pieniędzy. W przypadku opóźnień spłaty pożyczki przez klienta pokryje ją platforma. Podobnie sytuacja wygląda w momencie, gdy chcemy zrezygnować i wycofać pieniądze przed ustalonym terminem. Gwarancja Odkupu w prosty sposób pozwalający na odzyskanie środków. Jest to idealna metoda na zarobek dla osób początkujących. Oprocentowanie w granicach 8-14% w skali roku to zdecydowanie większe zyski niż te, które dają lokaty.

Zaoszczędzone pieniądze powinny generować zyski, dlatego warto poszukać inwestycji bez ryzyka. Platforma P2P daje większy zarobek niż lokata bankowa, przy zminimalizowanym ryzyku. Z pewnością warto wziąć pod uwagę taką formę inwestowania.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *