Używany samochód z salonu – dlaczego warto?

Osoby planujące zakup samochodu z drugiej ręki biorą głównie pod uwagę oferty wystawiane przez osoby prywatne. Tymczasem warto pamiętać o tym, że istnieją również i inne rozwiązania – mowa tutaj o salonach, które specjalizują się w sprzedaży pojazdów z drugiej ręki.

Używane auto z salonu – największe zalety

Jak podkreślają eksperci z serwisu Używane Jak Nowe, zakup samochodu używanego w salonie wiąże się z licznymi korzyściami. Przede wszystkim salon działa na nieco odmiennej zasadzie niż komis – Ford i inne znane marki zdecydowanie dominują w takim miejscu. W salonach są wystawiane samochody sprowadzane przez taką firmę – niekoniecznie zza granicy.  Niemniej ich stan prawny oraz techniczny jest bardzo dokładnie sprawdzany, co potwierdza stosowna dokumentacja. W salonach można zaopatrzyć się we względnie nowe auto, w związku z czym z powodzeniem posłuży ono jeszcze przez długi czas. Nie trzeba też martwić się o formalności, ponieważ umowę kupna-sprzedaży przygotowuje sprzedawca. Poza tym oferta salonów jest bardzo urozmaicona – w jednym miejscu można obejrzeć różne samochody bez konieczności umawiania się na kilka czy nawet kilkanaście spotkań ze sprzedawcami.

Sprawdź również ustawienie zbieżności kół warszawa

Używane auto z salonu – gwarancja dealera

Istotnym atutem przemawiającym za zakupem używanego samochodu w salonie jest gwarancja udzielona przez dealera. Nosi ona również miano gwarancji serwisowej. Obejmuje wybrane usterki, które podlegają bezpłatnej naprawie w serwisach wymienionych w umowie. Taka gwarancja obowiązuje zazwyczaj przez pół roku i stanowi atrakcyjną zachętę dla klientów. Rzecz jasna przed podpisaniem umowy należy wnikliwie przeczytać warunki gwarancji, aby w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek.

Używane auto z salonu – gdzie kupić?

Aby zakup używanego samochodu okazał się strzałem w dziesiątkę, należy wybrać odpowiedni salon. Powinna być to firma odznaczająca się sporym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na runku. Sporo na jej temat można się dowiedzieć od innych klientów – ich opinie da się bez problemu znaleźć w internecie.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *