W jakiej pozycji można karmić dziecko?

Młode mamy mają wiele wątpliwości dotyczących nie tylko porodu, ale również karmienia dziecka. Ten artykuły odpowie na najważniejsze pytania dotyczące pozycji, w jakiej można karmić dziecko.

Kobiety najczęściej decydują się na karmienie swojego potomstwa w pozycji siedzącej oraz leżącej. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Warto je poznać już przed porodem.

Karmienie na siedząco

Do tego przyda Ci się wygodny fotel, kilka poduszek oraz odpowiednia odzież do karmienia, w którą możesz się zaopatrzyć w sklepie internetowym Koszulove. Przechodząc do czynów postaraj się usiąść w taki sposób, aby pomiędzy Twoimi nogami oraz plecami był kąt prosty. W razie trudności możesz podstawić stołek, który umożliwi Ci przyjęcie takiej pozycji. Pod głową, a także łokciami powinny znaleźć się poduszki. Z kolei dziecko możesz ułożyć w taki sposób, aby główka znajdowała się wewnątrz ramienia, pupa musi być trzymana dłońmi. Pamiętaj o tym, że to dziecko musi być przystawiane do piersi, a nie odwrotnie. Niemowlak w naturalnych odruchu złapie brodawkę razem z otoczką. Istotne jest to, aby dziecko było ułożone w taki sposób, żeby nie odwracało głowy. Ta metoda jest często stosowane przez bardzo wiele kobiet.

Karmienie w pozycji leżącej

To alternatywa, którą matki chętnie wykorzystują nocą. W ty przypadku przyda Ci się kilka poduszek oraz ubrania do karmienia, które sprawią, że nawet wybudzona ze snu z łatwością nakarmisz niemowlaka, bez podnoszenia się z łóżka. Podczas tej czynności lepiej nie podpieraj się na łokciu, ponieważ najzwyczajniej w świecie będzie Ci niewygodnie już po chwili. Istotne jest to, aby znaleźć najwygodniejszą pozycję dla siebie i dziecka. Możesz wykorzystać kilka różnych opcji, na pewno znajdziesz taką, która jest najlepsza dla Waszej dwójki. Po skończonym karmieniu warto przytulić do siebie dziecko w pozycji pionowej, aby z łatwością odbiło powietrze. Jeśli będą z tym trudności możesz delikatnie poklepywać maleństwo zarówno po plecach, jak i po pupie. Powinno to przynieść zamierzony efekt.

Czy dziecko się najadło?

Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie. Nie stresuj się tym za bardzo, ponieważ z czasem będziesz w stanie łatwo poznać, czy Twoje dziecko się najadło. Będzie ono dawać subtelne sygnały. Karmiąc piersią nie ma możliwości, aby niemowlak się przejadł, czy też za bardzo przytył.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *