Czy warto brać kredyt na wyprawkę dla noworodka?

Dziecko bez wątpienia jest pięknym darem, jednak niekiedy niespodziewanym. Gdy ma pojawić się na świecie, rodzice kompletują niezbędne ubranka i akcesoria, które będą potrzebne na czas pobytu w szpitalu, tuż po narodzinach, jak i później w domu. Jednak wydatki na tym się nie kończą. Trzeba kupić także wózek, łóżeczko, wanienkę, kołyskę oraz różne rzeczy, które ułatwią świeżo upieczonym rodzicom opiekę nad maluchem. Co zrobić, gdy koszty wyprawki znacznie przewyższają domowy budżet?

Wsparcie rodziny

Gdy w naszej rodzinie niedawno przyszedł na świat bobas, warto zapytać o możliwość „przejęcia” lub odkupienia za symboliczną opłatę najmniejszych ubranek po nim. Dzięki temu sporo zaoszczędzimy, a zgromadzone pieniądze z pewnością przeznaczymy na coś równie potrzebnego.

Pomoc od dziadków

Dla dziadków przyjście na świat wnuka lub wnuczki jest równie ekscytującym wydarzeniem. Najczęściej sami oferują pomoc w zakupie najpotrzebniejszych rzeczy. Jednak zdarza się, że i oni nie są w stanie udzielić wsparcia i młodzi rodzice sami muszą pokryć koszty zorganizowania wyprawki dla dziecka. Można skorzystać z oszczędności – o ile takowe się miało lub z bieżących dochodów, które również mogą być niewystarczające.

A może pożyczka?

Wiadomo, że wyprawkę najlepiej komponować systematycznie, z miesiąca na miesiąc nabywając kolejne przedmioty. Lecz nie wszyscy mają taką możliwość i zostawiają zakup części rzeczy na ostatnią chwilę. Co zrobić, jeśli dziecko postanowiło przyjść wcześniej na świat, rodzice dopiero czekają na wypłatę, a nie zdążyli kupić np. wózka? Dobrym rozwiązaniem może być zaciągnięcie pożyczki, np. na https://www.ratkomat.pl/. Najlepiej wziąć ją na jak najkrótszy okres, wtedy nie będzie problemu ze spłatą, np. tuż po otrzymaniu wypłaty w pracy. Dużą zaletą pożyczek jest to, że można je dostać „przez Internet”, wypełniając odpowiedni formularz. Dlatego czekając na narodziny dziecka, ojciec może to zrobić chociażby w szpitalu. Jak znaleźć najlepsze pożyczki online? Warto porównać oferty kilku firm i sprawdzić o nich opinie. W Internecie nic nie ginie.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *