Zabawki dla dzieci – jak wybrać te najlepsze dla niemowląt i nieco starszych pociech?

Wydaje się, że zakup zabawek dla dzieci nie jest niczym skomplikowanym, zwłaszcza, że w sklepach, a tym bardziej w Internecie znaleźć możemy mnóstwo przepięknych kolorowych akcesoriów dedykowanych maluchom już od pierwszych dni życia. Lecz w praktyce wygląda to nieco inaczej. Dziecko na każdym etapie życia rozwija się i potrzebuje coraz to nowych bodźców, które pozwalają mu poznawać otaczający je świat.

Zabawki dla najmłodszych

Zakup najlepszego prezentu dla noworodka wymaga nie tylko znajomości produktów dostępnych w sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, ale także podstawowej wiedzy na temat rozwoju maleństwa w pierwszych dniach życia. W tym czasie dziecko nie rozpoznaje jeszcze wielu kształtów, kolorów i dźwięków – dopiero się ich uczy. Właśnie dlatego odpowiednim prezentem dla noworodka są kolorowe grzechotki, które wydają intrygujące dźwięki, karuzele nad łóżeczko – na samym początku najlepsze będą te z kontrastowymi, ale jednocześnie niezbyt fikuśnymi zawieszkami lub czarno-białe książeczki, które rodzice będą pokazywać swoim pociechom i na ich podstawie opowiadać niepowtarzalne historie. W pierwszych tygodniach życia dziecko będzie zainteresowane także miękkimi zabawkami lub kocykami, do których przyszyte są różnego typu metki – jaskrawe kolory i różnego rodzaju dźwięki pobudzą ciekawość maleństwa, wyrobią w nim także umiejętność chwytania lekkich przedmiotów oraz rozpoznawania kolejnych, nieznanych jeszcze dźwięków. Na etapie poszukiwań idealnej zabawki, warto zainteresować się także akcesoriami z pozytywkami – zawieszki na łóżko czy miłe w dotyku przytulanki grające delikatne melodie również będą odpowiednim upominkiem dla najmłodszego członka rodziny. Wszystkie tego typu produkty można znaleźć w profesjonalnych sklepach z akcesoriami dziecięcymi, takimi jak Esy Floresy – https://www.esyfloresystore.pl. Wiele mu podobnych miejsc, oprócz stacjonarnych sklepów posiada także strony internetowe, na których prezentowana jest bieżąca oferta sklepu, dzięki temu znalezienie doskonałego, a jednocześnie oryginalnego prezentu jest możliwe bez wychodzenia z domu.

Akcesoria dla starszaków

W przypadku starszych dzieci, tego typu zakup nie powinien sprawiać problemów. Tymczasem, okazuje się, że zabawki dla kilkumiesięcznych czy kilkuletnich dzieci również powinniśmy wybierać rozsądnie, kierując się paroma prostymi zasadami:

  • Przede wszystkim, zabawki dla ponad półrocznego dziecka nie powinny zawierać małych, łatwych do połknięcia elementów.
  • Należy też zwracać uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Może to być przykładowo plastik czy drewno, które nie sprawią dziecku bólu i przez dłuższy czas nie zmienią swoich właściwości.
  • Po ukończeniu 1. roku życia, warto zachęcać dziecko do ruchu – aktywność fizyczna wprowadzona już na początku życia, pozwoli wyrobić w dziecku zdrowy nawyk. Jest to też odpowiedni czas na zakup takich zabawek, jak choćby chodziki, pchacze, huśtawki czy wielofunkcyjne edukacyjne stoliki.

W tradycyjnych sklepach wybór tego typu zabawek jest ograniczony, dlatego wielu dorosłych znacznie częściej kupuje je on-line. Wówczas nie tylko dostajemy zamówieniowe produkty na czas, ale także nie musimy martwić się o dostawę. Nawet wyjątkowo duże upominki zostaną dostarczone pod wskazany adres, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na wielogodzinne wyprawy do oddalonych od siebie sklepów.

Zakup odpowiedniej zabawki, dostosowanej idealnie do wieku dziecka wcale nie jest tak prostym zadaniem, na jakie wygląda. Należy poświęcić nieco czasu na znalezienie takiej, która nie tylko będzie kolorowa, ale także będzie wspomagać rozwój malucha, a przede wszystkim będzie dla niego w pełni bezpieczna. Taki podarunek z pewnością ucieszy nie tylko samego malucha, ale także jego rodziców, którzy od dnia narodzin chcą w jak najlepszy sposób zatroszczyć się o swoje maleństwo.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *