Zewnętrzne drzwi aluminiowe – bezpieczne i ciepłe

Drzwi aluminiowe są dość rzadko spotykane w budownictwie jednorodzinnym. Warto jednak zwrócić na nie uwagę przy doborze stolarki, ponieważ mają kilka niezaprzeczalnych zalet stawiających je ponad konstrukcjami z popularnego drewna.

Do wielu nowych domów jednorodzinnych wybierane są drzwi drewniane. Drewno kojarzone jest jako wytrzymałe, estetyczne, ciepłe. Warto jednak wskazać, że drzwi wykonane z drewna mają też swoje wady – wymagają konserwacji, mogą niszczeć wtedy, gdy będą wystawione na działanie niekorzystnych dla nich czynników.

Interesującą alternatywą są drzwi aluminiowe, które wykonane są z wykorzystaniem metalu – aluminium znanego z tego, że jest lekkie, odporne na korodowanie oraz wytrzymałe. Drzwi aluminiowe najczęściej kojarzone są z biurami, centrami handlowymi czy też innymi zakładami pracy, ale można również zastosować je do domów jednorodzinnych.

Doskonałe także do budownictwa pasywnego

Nowoczesne konstrukcje drzwi aluminiowych coraz częściej znajdują zastosowanie w budownictwie pasywnym oraz energooszczędnym. To wszystko za sprawą ich wspaniałych właściwości termoizolacyjnych.

W drzwiach tego rodzaju poziom izolacyjności cieplnej Ud może wynosić nawet mniej niż 0,8 W/m²K. To wszystko za sprawą ich wielowarstwowej konstrukcji oraz dociepleń, które powodują, że mogą one skutecznie zmniejszyć ucieczkę ciepła z budynku.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Warto też zaznaczyć, że drzwi aluminiowe mogą być wykonane jako antywłamaniowe – specjalna, wzmocniona konstrukcja drzwi wykończonych nowoczesnym zamkiem powoduje, że są one skuteczną zaporą dla złodziei.

Dopasowane do stylu domu

Warto też wskazać, że drzwi aluminiowe wcale nie muszą być mało estetycznym elementem domu jednorodzinnego – wprost przeciwnie, ponieważ mogą wyglądać naprawdę elegancko!

Aktualnie dostępne są one w wielu interesujących wariantach do dyspozycji, na przykład możemy kupić je jako wykończone okleinami drewnopodobnymi, z efektownymi przeszkleniami. To powoduje, że świetnie prezentują się w budynkach nowoczesnych oraz klasycznych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *