Zabieg HIFU – rewolucja w odmładzaniu i modelowaniu sylwetki

Medycyna estetyczna to bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny, która sięga po coraz nowocześniejsze metody odmładzania i modelowania sylwetki. Zaletą innowacyjnych technologii jest to, że zminimalizowano w nich ryzyko powikłań, a zachowano wysoką skuteczność. Jedną z takich metod jest zabieg HIFU, wykorzystujący skupioną wiązkę fal dźwiękowych, która wyróżnia się głębokim działaniem, bez ryzyka uszkodzenia powierzchni skóry. Co warto wiedzieć o tej technologii?

Co to jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU to terapia, wykorzystująca skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu (ang. High Intensity Focused Ultrasound). Istnieje kilka urządzeń, które działają w tej technologii. Jednym z nich jest Utims, wykorzystywany do liftingu HIFU w warszawskiej Klinice Miracki. Urządzenie to wyposażone jest w specjalne kartridże o różnym zasięgu i głębokości penetracji tkanki: od 2 mm do około 18 mm. Dzięki temu można wykonać zabieg HIFU na różnych obszarach – zarówno na twarzy, jak i na większych partiach:

  • piersiach,
  • ramionach,
  • brzuchu,
  • pośladkach,
  • udach,
  • kolanach.

Technologia HIFU charakteryzuje się tym, że ultradźwięki przenikają głęboko do tkanek – są one w stanie dotrzeć aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej. Jednocześnie nie ma ryzyka uszkodzenia ciągłości naskórka. Urządzenie Utims podwyższa temperaturę tkanki do około 65°C i więcej, czego efektem są mikrouszkodzenia, które stwarzają idealne warunki do przebudowy kolagenu w skórze. Głęboka penetracja i wysoka temperatura umożliwiają również skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej podczas zabiegu HIFU.

Co istotne, terapia ta nie wymaga wielu powtórzeń. W wielu przypadkach wystarczą 1-3 zabiegi w odpowiednich odstępach czasowych, aby uzyskać optymalne efekty. Przy tym rezultaty zabiegów HIFU są długotrwałe. Wyraźnie poprawia się kondycja skóry.

Lifting twarzy bez skalpela

Zabieg HIFU na twarz wykonywany jest przy pomocy kartridżów o płytkim działaniu (od 2 do 4,5 mm). Dzięki jednoczesnemu oddziaływaniu na skórę i tkankę tłuszczową podczas jednej sesji możliwe jest osiągnięcie wielowymiarowego efektu. Skóra twarzy staje się bardziej napięta, zmarszczki spłycone, a miejscowe depozyty tłuszczu (np. w okolicach podbródka) usunięte. Efekty HIFU na twarz to również wygładzenie cery, wysmuklenie twarzy i poprawa owalu.

Odmładzające działanie zabiegu HIFU opiera się przede wszystkim na pobudzaniu fibroblastów do syntezy kolagenu, elastyny i naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki temu zainicjowany zostaje proces zagęszczania skóry, który trwa przez kilka kolejnych tygodni. W związku z tym ostateczne efekty liftingu HIFU nie są widoczne od razu, ale w ciągu około 3 miesięcy po zakończeniu terapii.

Zabieg HIFU na ciało

Zabieg HIFU doskonale radzi sobie z takimi problemami, jak: wiotkość skóry, brak jej jędrności, luźna skóra lub zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu, ramionach czy udach. Lifting ultradźwiękowy to sprawdzona metoda ujędrnienia i wysmuklenia ciała. Redukcja tkanki tłuszczowej z jednoczesnym liftingiem skóry urządzeniem Utims przynosi widoczne i trwałe rezultaty w modelowaniu sylwetki. Na przykład zabieg HIFU na brzuch powoduje wyraźne zmniejszenie obwodu talii oraz napięcie skóry i podkreślenie mięśni.

Należy jednak pamiętać, że zabieg HIFU, podobnie jak inne procedury medycyny estetycznej, nie zastąpi zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej. Może natomiast pomóc w przyspieszeniu efektów odchudzania. Dla uzyskania optymalnych efektów terapii HIFU zaleca się wręcz zmianę nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie systematycznych treningów.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *