Atrakcje dla dzieci w Warszawie

Stolica jest pełna wydarzeń adresowanych do dzieci. Można zabrać pociechę na wspólne warsztaty do muzeum, spędzić z nią wspaniały i aktywny dzień w Łazienkach Królewskich, wybrać się na wycieczkę rowerową lub rejs tramwajem wodnym po Wiśle.

Zajęcia kulturalne dla dzieci

Kulturalne wydarzenia dla dzieci w Warszawie to bardzo atrakcyjny repertuar różnego rodzaju zajęć i aktywności związanych ze sztuką. Warto skorzystać m. in. z ciekawej oferty Łazienek Królewskich i Muzeum Etnograficznego. Cyklicznie odbywają się tam zajęcia, warsztaty, lekcje muzealne oraz specjalne oprowadzania po wystawach, a nawet nauka języków obcych.

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie realizuje wiele projektów skierowanych do najmłodszych, można m. in. wziąć udział w warsztatach rodzinnych, które w formie zabawy wprowadzają uczestników w świat sztuki w Starej Kordegardzie o nazwie „Kropki w paski. Zwierzyniec”. Są to zajęcia realizowane w grupach podzielonych na przedziały wiekowe: 1-3 lata, 3-5 lat oraz 6-10 lat. We wszystkich aktywnościach uczestniczą również rodzice i opiekunowie. Ponadto w każdy czwartek w godzinach: 10:00 – 15:00 działa tzw. Strefa Malucha. Jest to miejsce dla dzieci w wieku 1-3 lata, w którym mogą się swobodnie bawić. Cyklicznie przygotowywane są dla nich animacje.

Łazienki to również wspaniałe miejsce na długie spacery z dzieckiem. Warto m.in. pokazać mu rzeźby, ogrody, zegary słoneczne, pałac na Wyspie czy Amfiteatr. Wiewiórki, kaczki, łabędzie i pawie to dodatkowe atrakcje, które z pewnością umilą czas i zainteresują najmłodszych.

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie ma wyodrębnioną jednostkę przeznaczoną dla dzieci, czyli Muzeum dla Dzieci im. J. Korczaka. To pierwsza w Polsce tego typu inicjatywa i jednocześnie jedyna taka placówka w całości przeznaczona dla najmłodszych. To miejsce, w którym można wszystkiego dotknąć, sprawdzić, o wszystko zapytać. W muzeum dla dzieci organizowanych jest również mnóstwo zajęć i warsztatów tematycznych (m. in. świątecznych) skierowanych do grupy wiekowej 3-12 lat.

Aktywność z dzieckiem na świeżym powietrzu

Warszawa to również idealne miejsce do spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu. Oprócz spacerów po Ogrodzie Botanicznym, Łazienkach Królewskich lub brzegami Wisły warto również zabrać swoje pociechy na wycieczkę rowerową oraz rejs tramwajem wodnym. Starsze dzieci z pewnością ucieszy eskapada na jeden z punktów widokowych, np. w Pałacu Kultury i Nauki lub na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *