Catering dietetyczny – moda czy sposób na zdrowe odżywianie?

Ostatnimi czasy bardzo „na topie” stało się zdrowe jedzenie i bycie fit. Dla niektórych to tylko chwilowa przygoda ze zdrowym stylem życia, a dla innych prawdziwy przełom w życiu i diametralna zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych. Coraz więcej osób decyduje się na catering dietetyczny. Czy robią to z powodu mody czy dla swojego zdrowia?

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest usługą, która polega na codziennym dostarczaniu gotowych posiłków pod wskazany adres. Jedną z firm cateringowych działających w kilku miastach w kraju jest Dietykieta. Chcąc zamówić dietę od tej firmy, najpierw musimy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zamieszczamy w nim informację o rodzaju diety, jaką chcemy dostać, jej kaloryczności, ilości posiłków, o naszych preferencjach żywieniowych, chorobach, nietolerancjach pokarmowych oraz alergiach.

Zdrowe odżywianie z dietą pudełkową

Aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, należy zwrócić uwagę na to, co się spożywa. Bardzo ważna jest jakość spożywanych posiłków oraz to, żeby były odpowiednio zbilansowane i dostarczały wszystkich niezbędnych mikro i makroskładników. W dzisiejszych czasach wiele osób odżywia się niezdrowo, żywi się fast foodami oraz żywnością wysoko przetworzoną. Odżywianie z cateringiem dietetycznym jest dobrym sposobem na zmianę niezdrowych nawyków żywieniowych. Diety od Dietykiety powstają z myślą o zdrowiu ludzi, dlatego zawierają m.in. wysokiej jakości mięso, sezonowe warzywa i owoce, kiszonki, jajka z wolnego wybiegu oraz pozbawione są chemicznych dodatków do żywności, cukru, gotowych półproduktów oraz innych niezdrowych składników.

Dla kogo catering dietetyczny?

Mogłoby się wydawać, że catering dietetyczny to usługa, z której korzystają przede wszystkim znane osoby, celebryci czy sportowcy. Jednak prawda jest taka, że obecnie z diety pudełkowej korzysta wiele osób. Często są to ludzie samotni, którzy nie mają rodziny i wolą zamówić dietę pudełkową niż gotować tylko dla siebie. Catering dietetyczny zamawiają także osoby chcące zgubić kilka kilogramów lub spędzające większą część dnia poza domem.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *