Co to są reprodukcje obrazów?

Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Luwr w Paryżu, Muzeum Narodowe w Warszawie. Co łączy te placówki? Oczywiście to, że pełne są jedynych w swoim rodzaju dzieł sztuki, za które koneserzy byliby w stanie zapłacić ogromne pieniądze. Byliby, ale prawda jest taka, że nie wszystkie dzieła można kupić, a druga kwestia to ta, że na te sumy stać naprawdę mało kogo. Dlatego tak popularne wśród osób, które znają się na sztuce są reprodukcje obrazów znanych artystów.

Idealne odwzorowanie

Reprodukcje obrazów to inaczej mówiąc idealne odwzorowanie danego dzieła sztuki. To okazja dla osób, które nie dysponują ogromną gotówką do tego, aby mimo wszystko móc nasycić oczy ulubionym pejzażem czy portretem na swojej ścianie, a nie tylko w muzeum czy galerii. Wiadomo, że nigdy reprodukcje obrazów nie będą dokładnie takie same, aczkolwiek nie brakuje specjalistów, którzy potrafią stworzyć dzieła o jakości muzealnej. Oznacza to, że są naprawde bardzo zbliżone do oryginałów.

Od czego zależy jakość?

Decydując się na reprodukcje obrazów na płótnie należy poważnie zastanowić się czy chcemy mieć reprodukcję malowaną przez malarza czy może coraz popularniejsze reprodukcje obrazów w formie wydruku na płótnie. Jeśli mamy dużo czasu i funduszy to możemy zdecydować się na reprodukcje obrazów wykonywane przez malarza – najczęściej są to wybitnie studenci Akademii Sztuk Pięknych. Potrafią oni doskonale kopiować dzieła znanych artystów, jednak wiadomo, że zajmuje im to wiele czasu. A koszt takiego dzieła nierzadko dochodzi nawet do kilkunastu tysięcy. Wszystko uzależnione jest od tego, na jakim płótnie jest wykonywana praca, jakiego rodzaju farb używa i oczywiście, jak jest u danego malarza z natchnieniem. Te wszystkie elementy wchodzą w skład sukcesu lub też porażki takiej pracy. O wiele prościej jest natomiast jeśli decydujemy się na reprodukcje obrazów w formie wydruku na płótnie.

Zalety wydruku na płótnie

Reprodukcje obrazów wykonywane techniką drukowaną na płótnie to doskonałe rozwiązanie, jeśli ktoś chce w szybkim czasie zdobyć reprodukcję. Bowiem wystarczy zaledwie kilka dni, aby taki obraz był gotowy. Nie bez znaczenia jest także cena takiej usługi. A nie jest ona zbyt kosztowna, ponieważ za doskonale wykonaną kopię można zapłacić już nawet kilkaset złotych. Oczywiście, w zależności od gabarytów zamawianego obrazu. Wybierając firmę, której zadaniem będzie wydrukowanie na płótnie dzieła wybranego artysty, trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy takie dzieła ma w bazie grafik. Warto też dowiedzieć się jaki rodzaj tuszu jest stosowany  – najlepsze to tusze atramentowe, ponieważ producent daje na nie nawet do 200 lat gwarancji! Jeśli chodzi o reprodukcje obrazów na płótnie to bardzo ważne jest również to, jakiego rodzaju maszynami posługuje się dana firma. Jeśli znajdzie się firmę, która spełnia te wszystkie wymogi, to można spokojnie zamawiać reprodukcje obrazów nawet największych artystów, bowiem jest gwarancja, że obrazy będą bardzo wiernie skopiowane.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *