Miejskie magazyny – wygoda i elastyczność

Nie wszystkie firmy utrzymują własne magazyny – wiele przedsiębiorców wynajmuje przestrzenie magazynowe, nie tylko z powodów ekonomicznych. Dlaczego warto zastanowić się nad wynajmem miejskiego magazynu?

Łatwiej i taniej jest wynająć, niż wybudować

Nie każda firma trudniąca się produkcją czy sprzedażą produktów, musi posiadać prywatny magazyn. Niestety, wybudowanie takiego obiektu związane jest z niemałym kosztem oraz długim czasem oczekiwania na finisz prac budowlanych. Dla wielu przedsiębiorstw najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z miejskich magazynów. Miesięczny koszt takiego wynajmu bardzo często jest niższej wysokości, niż koszt utrzymania własnej przestrzeni (pamiętajmy, że oprócz budżetu przeznaczonego na budowę, musimy brać pod uwagę również opłaty związane z eksploatacją).

Dostępne „od zaraz”

Prace budowlane nad własną powierzchnią magazynową mogą trwać nawet przez kilkanaście miesięcy. Nie jest to korzystna sytuacja, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że rynek działa w sposób dynamiczny – czasem przedsiębiorca podpisuje umowę z nowym kontrahentem i potrzebuje sporej wielkości przestrzeni magazynowej „od zaraz”. W tym miejscu wkraczają magazyny na wynajem, jakie dostępne są do własnego użytku już od chwili, gdy najemca i wynajmujący podpiszą umowę.

Elastyczny czas wynajmu

Przedsiębiorcy na bieżąco zyskują oraz tracą współpracę ze swoimi kontrahentami. Niestety, bardzo często może dochodzić do sytuacji, kiedy magazyn przez część roku będzie stał pusty, a mimo to – wciąż będzie generował koszty. Taka sytuacja w przypadku wynajmu przestrzeni magazynowej nie ma miejsca. Okres użytkowania magazynu może być w zupełności dostosowany do własnych potrzeb przedsiębiorcy.

Ogromny wybór przestrzeni magazynowych

Przestrzenie magazynowe dostępne są w przystępnych lokalizacjach. Z roku na rok wybór magazynów rozrasta się, dzięki czemu każdy przedsiębiorca bez najmniejszych trudności znajdzie  przestrzeń na terenie największych miast w Polsce. Ze względu na szeroki wybór, również będzie miał możliwość korzystnego wynegocjowania stawki czynszu.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *