Limanowa – idealne miejsce na wypoczynek

Beskid Wyspowy stanowi część Beskidu Zachodniego. Położony jest w południowej części Polski na terenie województwa małopolskiego. To idealne miejsce na letni wypoczynek, ponieważ nie jest jeszcze „zadeptane” przez tłumy turystów. Cisza, spokój, piękne widoki sprzyjają pełnemu relaksowi i regeneracji sił.

Dlaczego Limanowa?

Limanowa to miasteczko powiatowe liczące ponad 14 tys. mieszkańców. Pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą z XIV w. Prawa miejski Limanowa uzyskała w wieku XVI. Przez wieki miasto prężnie się rozwijało, chociaż dotknęły go zniszczenia w okresie potopu szwedzkiego i I wojny światowej.

Limanowa to spokojne miasteczko otwarte na turystów. Dobrze zagospodarowane oferuje im zróżnicowane możliwości wypoczynku. Liczne atrakcje dostępne są nie tylko w sezonie letnim, ale także zimowym.

Limanowa atrakcje

Władze miasta bardzo dbają o rozwój infrastruktury turystycznej, dlatego wczasowicze mogą aktywnie i ciekawie spędzać czas bez względu na pogodę. W słoneczne dni do wyboru mają szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności. Wokół miasta wyznaczone są również ścieżki rowerowe.

Kiedy pogoda nie sprzyja, można zwiedzać obiekty zabytkowe. Większość z nich to obiekty sakralne. Na szczególną uwagę zasługuje Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, Kaplica Łaski z cudownym źródełkiem, krzyż na Miejskiej Górze. Warto także odwiedzić Dwór Marsów, w którym znajduje się Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej.

Limanowa atrakcje oferuje także w okresie zimowym. Największą z nich jest ośrodek narciarski Limanowa Ski. Oferuje 3 trasy zjazdowe (sztucznie naśnieżane i oświetlane) z wyciągiem krzesełkowym oraz dwoma wyciągami orczykowymi.

Baza noclegowa

Baza noclegowa w Limanowej jest bardzo zróżnicowana, zarówno pod kątem standardu, jak i cen. Turyści mogą wybierać między hotelami i apartamentami o bardzo wysokim standardzie, kwaterami w prywatnych domach, pokojami lub domkami w gospodarstwach agroturystycznych.

Wspólną cechą, która łączy wszystkie miejsca noclegowe, są przepiękne widoki na Beskid Wyspowy. Podczas słonecznych dni można podziwiać także Gorce i Tatry. Niesamowite wrażenie sprawia widok podczas dni mglistych. Z mgły otaczającej Beskid Wyspowy wyłaniają się poszczególne wzgórza, niczym wyspy z morza.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *