Paznokcie french, czyli manicure francuski – jak zrobić krok po kroku

Manicure francuski od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością u wielu kobiet, ponieważ prezentuje się bardzo elegancko, schludnie i naturalnie. Pomimo tego, iż french manicure najlepiej prezentuje się na paznokciach o kwadratowym kształcie, to można go również wykonać na pozostałych paznokciach. Na czym jednak polega french manicure, co jest potrzebne do jego wykonania i w jaki sposób można krok po kroku wykonać manicure francuski.

Czym jest manicure francuski?

French manicure to metoda koloryzacji paznokci polegająca na nałożeniu dwóch różnych odcieni lakierów, a mianowicie kryjącego w kolorze białym, który wystaje nieznacznie poza opuszki palców, a także transparentnego w odcieniu beżu lub różu, który zostaje nałożony na całą płytkę paznokciową. French manicure można wykonać samodzielnie w domu, jednak wymaga to sporej precyzji oraz cierpliwości, dlatego też wiele pań decyduje się na wizytę w salonie kosmetycznym. Obecnie znalezienie takiego salonu jest niezwykle proste, a dzięki stronie Moment.pl można dodatkowo zarezerwować sobie wolny termin.

Przygotowanie paznokci do zabiegu

Przed przystąpieniem do wykonywania manicure francuskiego w pierwszej kolejności należy zająć się odpowiednim przygotowaniem paznokci. Do małej miseczki należy wlać ciepłą wodę, dodając odrobinę pokruszonego mydła i mocząc w przygotowanej miksturze paznokcie przez około 15 minut. Po upływie wyznaczonego czasu dłonie należy osuszyć, odsuwając delikatnie skórki przy pomocy drewnianego patyczka. Gdy skórki zostaną już usunięte, paznokcie należy piłować pilnikiem tak, aby uzyskać pożądany kształt. W kolejnym kroku należy przy pomocy spirytusu salicylowego odtłuścić paznokcie, nakładając na nie jedną warstwę odżywki. Gdy paznokcie będą już w odpowiedni sposób przygotowane można przejść do realizacji manicure francuskiego.

Co jest potrzebne do wykonania french manicure?

Do wykonania manicure francuskiego należy zaopatrzyć się w dwa lakiery, a mianowicie w lakier biały oraz lakier transparentny (beżowy lub różowy), utwardzacz lakieru, samoprzylepne paski umożliwiające proste zamalowanie końcówki paznokcia, a także białą kredkę, dzięki której paznokieć można zabarwić od spodu.

French manicure krok po kroku

Gdy paznokcie zostaną odtłuszczone i pokryte lakierem bazowym, należy nakleić na nie specjalny pasek tak, aby możliwe było namalowanie cienkiej kreski na końcu paznokcia. Po nałożeniu białego lakieru należy odczekać kilka minut, aż wyschnie, odrywając następnie bardzo delikatnie ochronne paski tak, aby nie naruszyć lakieru. Paznokcie na całej długości należy pomalować dwoma warstwami lakieru transparentnego (drugą warstwę należy nałożyć dopiero wtedy, gdy pierwsza warstwa całkowicie wyschnie). Aby lakier nie odpryskiwał, paznokcie należy na koniec pokryć warstwą lakieru utwardzającego i gotowe. Przy pomocy specjalnej, białej kredki można pogłębić biały kolor końcówki paznokci, dlatego też w tym celu należy od spodu pomalować każdy paznokieć kredką, uważając jednak, aby przez przypadek nie pomalować sobie skóry.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *