Pergole tarasowe – co warto o nich wiedzieć?

Ludzie, w dzisiejszych czasach, coraz częściej decydują się na pergole tarasowe, balkonowe itp. Dla Was to natomiast temat dość enigmatyczny? W takim razie zaraz dowiecie się, czym charakteryzują się pergole. Poznacie również różnice istotne pomiędzy tymi elementami, a markizami przeciwsłonecznymi.

Co to są pergole?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że pergole to pod wieloma względami nowoczesne oraz funkcjonalne systemy. Mają one za zadanie na przykład chronić konkretne powierzchnie – szczególnie chodzi o ogrody oraz tarasy. Starannie wykonane i zamontowane pergole zapewniają ochronę nie tylko przed różnymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Chodzi nam tutaj przede wszystkim o promieniowanie ultrafioletowe, deszcz, śnieg, wiatr itp. Takie akcesoria, jeśli będą właściwie wybrane, mogą podnosić też walory estetyczne konkretnego domu, mieszkania itp. Warto dodać, że pergole pełnią wyżej wymienione funkcje tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy. Nie można nie wspomnieć również o innych aspektach. Na przykład w ogrodzie pergola to element tak zwanej małej architektury, który służy również do podtrzymywania oraz eksponowania pnączy i roślin o zwisających pędach. Takie akcesoria mogą także odizolować część gospodarczą albo zasłonić mało atrakcyjny fragment ogrodu itp.

Aktualną ofertę pergol tarasowych znajdziesz na www.systemysurma.pl/pergole

Pergole a markizy – najważniejsze różnice

Wiele osób błędnie uważa, że pergole i markizy przeciwsłoneczne to w sumie jedne i te same elementy. Okazuje się, że występują jednak pewne różnice. Jakie? Oczywiście, pergola to w pewnym stopniu rodzaj markizy przeciwsłonecznej. Pierwsza zasadnicza różnica jest taka, że opisywane dzisiaj elementy służą tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy. Nie są zatem demontowane po sezonie. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Pergole są wyposażone w prowadnice boczne, a także przednie podpory. Gwarantuje to o wiele większą trwałość, a także stabilność konstrukcji w porównaniu do markiz przeciwsłonecznych. W zdecydowanej większości przypadków pergole balkonowe albo tarasowe są dużo bardziej wytrzymałe na rozmaite warunki atmosferyczne. Choćby właśnie dlatego mogą chronić przed słońcem, wiatrem itp. Z kolei możliwość wykorzystania przesłon bocznych gwarantuje większą prywatność. Te elementy mogą być również zastosowane do podtrzymywania, a także eksponowania pnączy lub roślin o zwisających pędach. Markizy przeciwsłoneczne mają oczywiście swoje niezaprzeczalne zalety. Wydaje się jednak, że nie posiadają aż takiego arsenału urozmaiconych usług.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *