Używane auta na sprzedaż dostępne także w salonach!

Ogłoszenia przez internet, a może komis? To właśnie tam możemy szukać używanych samochodów. Jednak warto zajrzeć również do salonów marek, gdzie także możemy znaleźć wiele świetnych modeli z drugiej ręki!

Wyszukanie dobrego auta używanego może przypominać dzisiaj poszukiwanie igły w stogu siana. Chociaż na sprzedaż są tysiące modeli w całym kraju, to jednak wybranie tego perfekcyjnego wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać.

Kupno używanego auta jak tor przeszkód

Przekręcony licznik nawet o kilkaset tysięcy kilometrów, nieudolne naprawy z wykorzystaniem niskiej klasy komponentów, zaszpachlowane ślady po kolizjach to tylko kilka przeszkód, które muszą pokonać poszukiwacze dobrych aut z drugiej ręki.

Zatem samodzielne znalezienie dobrego auta na sprzedaż może być bardzo trudne i pochłaniać sporo czasu. Czy jest jakaś alternatywa? Tak! Warto zajrzeć do salonów dealerskich marek, które prowadzą obecnie nie tylko sprzedaż nowych, ale także używanych samochodów!

Używane auto od dealera – dlaczego warto je kupić?

Salony dealerskie najczęściej kojarzą się z nowymi autami, ale większość z nich ma w swojej ofercie także modele używane.

Na ogół są to samochody z ostatnich roczników, mające maksymalnie do 6-7 lat. Pochodzą od klientów oddających je w rozliczeniu lub z leasingu.

Zalety zakupu auta używanego w salonie dealerskim:

  • sprawdzony stan techniczny samochodu – auta są kontrolowane w ASO marki
  • pewna historia samochodu – pojazdy pochodzą głównie z polskiej dystrybucji, maja udokumentowaną historię
  • gwarancja na używane – klient otrzymuje ochronę gwarancyjną na określony czas, najczęściej na pół roku albo rok
  • różne metody finansowania – leasing, kredyt samochodowy w salonie
  • tanie ubezpieczenie na miejscu – możliwość skorzystania z niedrogich ubezpieczeń w pakietach dealerskich
  • dodatkowe bonusy – na przykład darmowe dywaniki, komplet opon zamiennych, gadżety marki

Warto zatem sprawdzić auta na sprzedaż dostępne w salonach dealerskich marek – można zrobić to również przez internet na ich stronach WWW!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *