Rollery do twarzy – koreańska pielęgnacja twarzy

Koreańska pielęgnacja twarzy cieszy się niesłabnącą popularnością. Warto zwrócić uwagę na rollery do twarzy, które pomogą nam w szczególny sposób zadbać o skórę.

Roller jadeitowy

Jadeit od tysięcy lat wykorzystywany jest w ziołolecznictwie. Skład chemiczny minerału ma bowiem zbawienny wpływ na tkanki. Rollery jadeitowe stały się popularne w pielęgnacji twarzy. Masaż chłodnym minerałem poprawia mikrokrążenie, sprawia, że zmniejsza się widoczność porów czy opuchlizna pod oczami, cienie. Systematyczne masowania skóry rollerem uelastycznia ją. Dzięki temu zmniejsza się widoczność drobnych zmarszczek. Masaż ma też działanie rozluźniające, relaksujące. Nasza twarz będzie sprawiała wrażenie młodszej, zdrowszej, bardziej promiennej. W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami do pielęgnacji, w widoczny sposób poprawić możemy stan naszej skóry.

Na rynku dostępne są też inne rodzaje rollerów. Możemy zaopatrzyć się w wałek z kwarcu różowego, ametystu, opalu czy kryształu górskiego. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz preferencji.

Jak używać wałka jadeitowego?

Przed użyciem rollera z jadeitu powinniśmy bardzo dokładnie oczyścić twarz. Zasady koreańskiej pielęgnacji wskazują, że najlepiej zrobić to najpierw kosmetykiem na bazie olejku, potem – na bazie wody (na przykład pianką). Sam roller powinien być schłodzony – co najmniej w temperaturze pokojowej. Zazwyczaj roller ma dwie końcówki, większą i mniejszą, którą z łatwością dotrzemy w trudniej dostępne miejsca. Dobrym sposobem jest umieszczenie do na chwilę w lodówce. Na oczyszczoną twarz powinnismy nałożyć hydrolat lub olejek i wtedy zacząć masaż. Ważne jest aby wykonywać ruchy od wewnątrz do zewnątrz, z tą samą siłą przez cały masaż. Potem masujemy fragment od żuchwy do skroni, następnie nos – w stronę ucha. Od ucha przechodzimy w dół brody. Kolejnym etapem jest masaż czoła, roller przesuwamy od środka na boki, od linii włosów coraz niżej w kierunku brwi. Każdy etap powinniśmy powtórzyć 3 razy. Nie zapominajmy także o masowaniu szyi, która pierwsza zdradza nasz wiek i kondycję skóry. Po masażu dokładnie wyczyśćmy, a nawet zdezynfekujmy wałek.

Więcej szczegółów na temat rollerów do twarzy znaleźć można na stronie https://jadelyn.pl/blog/walek-jadeitowy-wszystko-co-musisz-wiedziec. Na stronie znajdziemy także ofertę wałków.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *