Soczewki kontaktowe toryczne – zalety noszenia soczewek na astygmatyzm

Soczewki kontaktowe toryczne służą do leczenia astygmatyzmu. Odpowiednio dobrany wyrób medyczny zapewnia ostre widzenie przez cały dzień, bez konieczności stosowanie dodatkowych metod korekcji, jak okulary. Soczewki toryczne wykonane są z delikatnego materiału o dużej przepuszczalności tlenu, który zapewnia oczom również właściwy poziom nawilżenia. Szkła kontaktowe umożliwiają komfortowe uprawianie sportów, nawet bardzo dynamicznych.

Soczewki kontaktowe na astygmatyzm

Soczewki na astygmatyzm, np. Ultraflex premier toric, to skuteczna i wygodna w stosowaniu metoda korekcji wady wzroku. Szkła kontaktowe toryczne to wyrób medyczny, dlatego powinny być dobierane przez okulistę, na podstawie profesjonalnego badania wzroku. Astygmatyzm, inaczej niezborność, w większości przypadków wynika z nieprawidłowego kształtu rogówki, przez co promienie świetlne docierające do wnętrza oka, nie ogniskują się w prawidłowy sposób. W efekcie astygmatycy mają problem z wyraźnym widzeniem obiektów zarówno z oddali, jak i z bliska. Soczewki toryczne, nazywane również cylindrycznymi, posiadają sferę optyczną o odpowiedniej mocy łamiącej światło, dlatego skutecznie korygują niezborność i zapewniają komfortowe widzenie, bez konieczności stosowania tradycyjnych okularów.

Oprócz soczewek kontaktowych, astygmatyzm może zniwelować również zabieg laserowej korekcji wzroku. Poprawia on jakość widzenia i komfort pacjenta, dzięki eliminacji potrzeby noszenia soczewek kontaktowych, czy okularów.

Soczewki kontaktowe toryczne dla sportowców

Soczewki toryczne umożliwiają komfortowe uprawianie sportów. Szkła kontaktowe, w przeciwieństwie do okularów korekcyjnych, nie parują, nie brudzą się, nie zsuwają się z twarzy, a także nie ograniczają pola widzenia, dlatego są wygodnym rozwiązaniem nawet w trakcie wykonywania bardzo dynamicznych aktywności, jak: granie w piłkę, taniec, sztuki walki, akrobacje gimnastyczne.

Soczewki toryczne a przepuszczalność tlenu i nawilżanie oczu

Nowoczesne soczewki kontaktowe toryczne wykonane są z lekkich materiałów hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych, które szybko dostosowują się do kształtu oczu. Wielopłaszczyznowa konstrukcja soczewek zapewnia oczom odpowiedni poziom nawilżenia, a także swobodny dopływ tlenu, co minimalizuje ryzyko wystąpienia niedotlenienia rogówki.

Soczewki toryczne miesięczne i jednodniowe

Odpowiednio dobrane szkła kontaktowe są niewyczuwalne na oczach, a ich noszenie jest bardzo komfortowe. Decydując się na leczenie astygmatyzmu soczewkami torycznymi, można wybrać spośród dwóch wariantów ich noszenia. Szkła jednodniowe nie wymagają czyszczenia, ponieważ na oczy zakłada się codziennie parę z nowego opakowania. Soczewki miesięczne to jedna para soczewek, jaką nosi się przez miesiąc, za wyjątkiem nocy, kiedy należy umieścić je w specjalnym pojemniku. Szkła kontaktowe wymagają codziennego czyszczenia w przeznaczonym do tego płynie, aby uniknąć przedostania się na ich powierzchni szkodliwych drobnoustrojów do oka.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *